slide

Pravidelná údržba zeleně a zahrad

Máte krásnou zahradu nebo byste ji chtěl mít krásnou, ale nejste zahradník a ani nemáte čas na průběžnou péči? Od toho je tu UniGarden, který se postará o pravidelnou údržbu zeleně a zahrad. Ve vegetativním období se provádí prořez či kácení stromů, od jara do podzimu se zastřihávají okrasné keře, sekají se trávníky a na podzim se zahrada opět připravuje k zimnímu spánku. O tyto i další přidružené činnosti se vám UniGarden postará a vy si tak můžete bez starostí užívat krásnou a upravenou zahradu po celý rok.

Celoroční údržba zeleně

Aby zahrada vypadala pořád krásně a prospívala, je nezbytná celoroční údržba zeleně. Ta se týká zastřihávání keřů, sekání trávníku, hnojení, provzdušnění, vertikutace, pečování o vodní nádrže a dalších údržbových prací.

Sekání a údržba trávy

Součástí zahrady je samozřejmě i trávník, kdy může být vysévaný nebo pokládaný pomocí travních koberců. S údržbou trávníku souvisí nejen sekání trávy, ale také hnojení, vertikutace či odstraňování plevele. O tyto a další služby se postará UniGarden.

Prořez stromů

Prořez se týká především ovocných a starých dřevin, kdy je díky odstranění přebytečných větví docíleno lepšího prosvětlení (v korunách se nedrží houbová onemocnění) a je tím podpořen růst plodů. Odstraňování větví má své principy, je nezbytné dodržet správný postup.

Kácení stromů

Kácení stromů od určitých rozměrů je omezeno vyhláškou. Se vzrostlými stromy také hrozí nebezpečí (pokud jsou například rizikově situované), proto je vhodné se obrátit na specializovanou firmu, která se postará o zabezpečení okolí a odborné poražení. Tím se eliminují všechny rizika. Pro kácená stromů se používá horolezecká technika i vysokozdvižné plošiny.

Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vás seznámíme s postupem prací a připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku.