slide

Založení trávníku = základ krásné zahrady

Můžete mít dokonale ostříhané keře, rozkvetlé hortenzie či nový zahradní altán, ale pokud budete mít kolem suchý a nepěkný trávník, jejich krása nevynikne. Základem každé zahrady je správně založený trávník, který podtrhne svěžest a dodá celé zahradě sjednocení. Svěže zelené plochy mají navíc na člověka pozitivní vliv a vytvářejí ideální prostředí pro relaxaci a odpočinek. Ať už se rozhodnete pro okrasný, kvetoucí či třeba sportovní trávník, UniGarden vždy připraví travní směs i postup prací tak, abyste byli maximálně spokojeni.

Zakládání trávníku má svá pravidla

Plánujete úpravu stávájícího trávníku nebo si přejete zcela nové osazení zahrady? Firma UniGarden se postará o vše! Ke krásnému trávníku vedou dvě cesty: buď travní výsev nebo pokládka travního koberce. Co je dobré vědět, než začne zakládání trávníku?

  • Jak se bude trávník využívat? (zátěžový, okrasný, pro sport, jako krmivo, louka...)
  • Kolik mu chcete věnovat péče? (sekání, hnojení, zavlažování...)
  • Jak by měl trávník vypadat? (nízký hustý trávník, užitkový, pastvina, rozkvetlá louka či fotbalové hřiště....)

Výsev trávníku

Výsev trávníku je možné provádět téměř celoročně, kdy výjimku tvoří zimní období a horké letní dny. Časová náročnost se odvíjí od velikosti plochy a reliéfu terénu. Nejprve je pozemek srovnám travním zakladačem a ručně hráběmi. Následuje výsev vybrané travní směsi, která je lehce do terénu zapracována. Na závěr probíhá pravidelná závlaha.

Pokud zvolíte travní výsev, jistě vás zaujme nízká pořizovací cena a již za několik týdnů se může vaše zahrada pyšnit zelenajícím trávníkem, který skvěle sjednotí florální i neflorální zahradní prvky.

Máte nějaké otázky nebo chcete připravit nezávaznou cenovou nabídku? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám zodpovídáme vaše dotazy nebo zkonzultujeme aktuální stav a připravíme nezávaznou kalkulaci.